Актьорът, сценарист и продуцент Винс Вон ще бъде почетен със звезда на холивудската Алея на славата, съобщи сайтът на популярната атракция.
Предстоящото продължение на филма „Приложна магия“ ще се придържа към оригинала от 1998 г., съобщи „Холивуд рипортър“.
Американската филмова продуцентка Денис ди Нови, която работи за филма от 1998 г., разказва в интервю за списание „Пийпъл“, че новия филм ще следва сюжетната линия на оригинала.
„Мисля, че основната грешка, която допускат хората, когато правят продължения е, че искат да бъдат оригинални и да изненадат хората с нещо различно“, каза Ди Нови.
Тя отбеляза, че екипът на новата продукция осъзнава колко важен е първият филм за много хора, и по-специално за жените.
През юни беше обявено, че Сандра Бълок и Никол Кидман ще се завърнат в продължението. Акива Голдсман отново е сценарист на филма. Очаква се Бълок и Кидман да продуцират заедно с Ди Нови.
Подробности около сюжета все още не са известни. Въпреки това Ди Нови каза, че
Втора поредна вечер амфитеатърът в Созопол се напълни за филм на режисьора Павел Г. Веснаков. Снощи бе прожектиран първият епизод на сериала на БНТ „Всичко за сина ми“, а тази вечер - игралният филм „Безветрие“. И двете прожекции са част от програмата на 40-ите празници на изкуствата „Аполония“.
„За първи път в историята на „Аполония“ един режисьор има два филма. И този режисьор е Павел Г. Веснаков“, обяви проф. Божидар Манов.
Павел Г. Веснаков обясни, че това е ексклузивна прожекция. „Вие сте първите зрители в България“, уточни режисьорът. По думите му филмът е в неконвенционален формат и е замислен да се гледа в малки киносалони.
Лентата е с изображение форматирано в квадрат 1:1. Обичайно е в правоъгълни формати - 4:3 или 16:9, обясни проф. Манов.
„Това е много екстремно худ
Румънски скулптор създаде метална рокля с тегло приблизително 55 килограма, направена от 4-милиметрови стоманени жици, заварени една с друга, и метален костюм, вдъхновени от 3-годишната му дъщеря, предаде румънската агенция Аджерпрес.
Двете творби символизират среща в бъдещето между бащата и неговата 18-годишна дъщеря на бал.
Роклята и костюмът са изработени от скулптора Андрей Ръзван Гицъ по поръчка на румънски хотел.
„Повечето от моите скулптури са по поръчка на клиенти и тази е за мой клиент, който искаше място, където хората да могат да правят красиви снимки за Instagram. Разбрахме се да направим рокля и костюм, а творбите посветих на дъщеря си. Дъщеря ми сега е на 3 години и 8 месеца. Аз съм създателят на тези творби, но ги посвещавам на хората, които са ми скъпи, това е моята тайна. Представих си, че дъщеря ми навършва 18 години и отивам с нея
Разговор за изложбата „Хибридни форми“ ще се състои със скулпторите Петър Сибинович, Милорад Панич и Стефан Иванов на 21 ноември в галерия „+359“, съобщават организаторите.
Те излизат от комфорта на собственото си амплоа като защитена зона на индивидуализъм и себеизразяване, за да срещнат личните си творчески търсения в контекста на настоящия проект, разказват от екипа на галерията.
Общото в подходите и на тримата е своеобразната хибридност на създаденото. Хибридното, според художниците може да битува в разнообразни съотношения - свят на хибридни войни, хибридни технологии, хибридни форми на контактуване, както и симбиоза между аналогово и дигитално. Всяка творба е мислена в контекста на често взаимоизключващи се елементи, които въпреки това съществуват понякога в материален или смислов баланс.
Петър Сибинович разбира скулптурната
Изложбата „Жорж Папазов, когото (не) познаваме“, посветена на 130 години от рождението на художника, ще бъде представена на 24 октомври в ямболската галерия, носеща неговото име, съобщиха от културната институция.
Експозицията включва творби от фондовете на Националната галерия, Художествената галерия „Димитър Добрович“ – Сливен, Художествената галерия „Жорж Папазов“ – Ямбол и рисунки от частна колекция, които ще бъдат представени за първи път пред широка публика. Гост куратор ще е Мария Василева – пряко ангажирана с предаването на картина на Жорж Папазов в колекцията на Националния музей за модерно изкуство на Франция.
Жорж Папазов е един от малцината, а може би и единственият български художник, чието творчество се свързва с модернизма в Европа. Той твори във времена на трескава смяна на теченията в изкуството, но
Звездата на Вон ще бъде 2786-ата на прочутата алея в Холивуд.
На церемонията по откриването й на 12 август ще присъстват журналистът Мелвин Робърт, продуцентът и сценарист Бил Лорънс и кинодеецът Питър Билингсли.
"Холивудската търговска камара е горда да удостои многоликия Винс Вон със звезда на Алеята на славата. От работата си в телевизията до киното Винс е оказал голямо влияние върху света на шоубизнеса и ние сме развълнувани да отбележим постиженията му с тази церемония", каза продуцентката й Ана Мартинес.
Винс Вон е известен с ролите си във филми като "Възражение по съвест", "Ловци на шаферки", "Стажанти", "Четири Коледи", "Фред Клаус", "Сред дивата природа" и други.
Щастлив съм, защото исках да създам филм, който да вълнува публиката и да бъде подходящ за цялото семейство. От емоциите на зрителите виждам, че сме постигнали целта. Думите са на режисьора Мартин Геновски по повод премиерата на новия български филм „Заведи ме вкъщи“.
Според Асен Блатечки, който изпълнява главната роля, лентата е по-различна от подобни филми, и то с много неща: „Затова и с голямо удоволствие се съгласих да участвам. Предишния коледен филм го отказах – поканиха ме преди години, но тук сценарият много ме дръпна“.
„Ще видите една нова коледна история за дете без родители, което иска да бъде известно. Иска да бъде с неговия идол бате Злати“, допълва малката звезда на филма Алекс Маринов.
Лентата с коледен дух дава възможност на българската
Дарина Янева празнува 60-ата си годишнина с изложбата „Поетика на мимолетното“.
Експозицията ще бъде изложена в столичната галерия „Българи“ от 12 ноември до 6 декември, информират организаторите.
„Още в 2002 г. световното списание Pastel Artist International я представи на страниците си сред десетте най-добри специалисти в техниката на сух пастел за септември – октомври. През следващите десетилетия тя упорито и последователно продължи да дълбае в тази техника известна като техниката на малкия формат. И резултатът е пред нас. Широкомащабни листи запечатали както пробива в традиционното схващане за размера на творбите, но още нещо и не по-маловажно умение да се докосне до пресъздаването на природните отрязъци и намери техния пластичен еквивалент – знак“, казва изкуствоведът Аксиния Джурова.
По думите й това са пейз
Юлиана Текова подрежда нова изложба в столичната галерия за съвременно изкуство Hostgallery.
Експозицията „Променливи състояния“ ще бъде открита тази вечер и ще продължи до 28 октомври, съобщават домакините на събитието.
Заедно с няколко малки живописни картини, Юлиана Текова ни изненадва и с едно петметрово свободно артистично платно без рамка, специално създадено за нейната най-нова изложба, посочват от екипа.
„Различните състояния на пейзажа в изложбата акцентират върху тази променливост и постоянно движение. Живописните работи в изложбата присъстват повече като живописен процес, отколкото като окончателени обекти-картини. Изложбата е продължение на проект в развитие, отнасящ се до идеята за утопични визии, въображаеми или реални пространства, които преформулират и разширяват мисленето за реалността и творческия процес. Както е и израз на п
Четиринадесет документални истории са събрани в пиесата „Малки красиви неща“, която се играе за първи път у нас и е по едноименния роман на Черил Стрейд.
Премиерата е на 10 ноември в „Театро отсам канала“, съобщават продуцентите от „Квазар студио“.
По думите им това е едно от най-поставяните заглавия на американска сцена в последните години, адаптирано за сцена от Ния Вардалос („Моята голяма гръцка сватба“)..
Участват актьорите Владимир Михайлов, Бойко Кръстанов, Маргита Гошева и Каталин Старейшинска, под режисурата на Кристина Беломорска.
Вдъхновена от превърналата се във феномен анонимна онлайн рубрика за съвети Dear Sugar, пиесата разказва реалните истории н
Днес Марчело Мастрояни, изнервеният "латинолюбовник", символ на мъжественост в италианското кино, беден младеж и беглец от нацистки трудов лагер през Втората световна война щеше да навърши сто години.
Си Ен Ен припомня склонността на тосканеца да бъде откровен и скромен, дори малко в повече, отколкото се очаква от филмова звезда.
"Аз изобщо не съм пристрастен към секса", казва Мастрояни пред американска телевизионна публика, докато е на върха на кариерата си. И припомня, че режисьорът Федерико Фелини го наема за култовия филм "Сладък живот" (1960 г.), "защото имам ужасно обикновено лице".
Марчело Мастрояни е роден на 28 септември 1924 г. в семейството на дърводелец. Скромното положение на фамилията принуждава баща му да прекрати образованието на момчето още на 14 години и да го изпрати на работа. Марчело работи каквото му попадне в Рим – истински герой на